Úvod Jak probíhá léčba křečových žil?

Jak probíhá léčba křečových žil?

Léčba křečových žil je dvojí, buď konzervativní nebo radikální:

  • Konzervativní léčba. Je to léčba ke které se přistoupí v počátečních stádiích vzniku křečových žil. Představuje spíš podpůrné prostředky, které uleví od bolesti, zmírní příznaky a poněkud oddálí rozvoj choroby. Jedná se především o léčbu medikamenty (léky, masti, speciální krémy) nebo o terapeutickou léčbu, kde se doporučují speciální úlevové cviky, které současně napomáhají i lepšímu zpětnému toku krve v žilách dolních končetin. Při práci i při denních činnostech se doporučuje nošení speciálních kompresivních punčoch.
  • Radikální léčba. Pokud jsou křečové žíly již v pokročilejším stádiu, jsou viditelné a způsobují pacientovi zdravotní a estetické potíže, doporučí lékař některou z metod radikálního odstranění křečových žil. Ty se provádí na specializovaných pracovištích. Předchází jim důkladné vyšetření celkového zdravotního stavu pacienta i sonografické (ultrazvukové) vyšetření cév dolních končetin. Podle výsledků lékař doporučí vhodnou  metodu radikální léčby. Tato léčba není plně hrazena pojišťovnou a pacient si ji musí buď celou uhradit, nebo si aspoň připlatit.

Diskuse (6 komentářů)

Hanka, (17. 10. 2012 05:07) Reagovat
V poslední době se mi křečáky objevují, tak si o nich hledám víc, hlavně, co můžu dělat pro prevenci, abych s nimi měla v budoucnu co nejméně problémů.
Veronika, (04. 04. 2013 05:17) Reagovat
V poslední době mě pobolívají nohy. Když se na ně podívám zblízka, tak vidím žíly, ale nejsou vůbec vystouplé. Může to znamenat, že budu mít s křečáky v budoucnu potíže...V naší rodině se nevyskytují.
Vlasta, (17. 04. 2013 05:51) Reagovat
Trochu žíly má vidět asi více lidí. Pokud nejsou vystouplé a neobjevují se žádné další potíže, tak bych to neviděla nějak tragicky.
Alexa, (12. 05. 2014 11:10) Reagovat
Možný ale je, že jde o počáteční fázi a že žíly ještě vystoupí. Nechci strašit, ale asi bych si s tím k doktoru zašla, zvlášť kdy nohy bolí.
Barbora, (23. 04. 2015 08:32) Reagovat
Rozhodla jsem se (snad už definitivně), že půjdu na operaci s křečovými žílami. Nevíte, jestli jsou nějaká rizika a jak dlouho po operaci zůstává člověk doma? Díky za zpětnou vazbu.
Jitka, (05. 05. 2015 13:11) Reagovat
Já myslím, že jediné výraznější riziko je, že operace nezabere, tak jak má, a budete mít opět problémy s křečákami. Pak ještě klasické riziko anestezie, ale pokud jste zdravá, tak to problém nebude. Držím palce, ať vám to dobře dopadne. Já se také odhodlávám jít.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Křečové-žíly.eu
Kontakty