Úvod Co jsou to vlastně křečové žíly?

Co jsou to vlastně křečové žíly?

Křečové žíly jsou onemocněním povrchového žilního systému. Mají modrofialovou barvu,v některých místech sytější, jsou rozšířené a uzlovitého tvaru. V pokročilejším stádiu vystupují nad povrch těla, jsou tedy zřetelně hmatné.

Vznik křečových žil je připisován nedostatečnosti žilních chlopní a nepevnosti žilních stěn. Tyto funkční vady však nevznikají samy o sobě, jsou dány mnoha příčinami a s postupem času mají tendenci se zhoršovat.

Obecně tedy platí, že pokud se žilní chlopně dobře nedomykají a stěny cév nejsou dostatečně pevné, za účasti jiných faktorů (přetěžování, zvýšená okolní teplota, silný tlak apod.) dochází k žilní nedostatečnosti, rozšiřování cév a městnání krve. Nejdříve se to jeví jako únava nohou, ale ve své podstatě jde o první příznak vzniku křečových žil.


Diskuse (20 komentářů)

Christy, (26. 05. 2016 14:55) Reagovat
I read this paragraph fully about the difference of newest and earlier technologies, it's amazing article.Also visit my website ... walmart mastercard login: http://wp.me/P7z2Ox-h
Terka, (17. 05. 2017 14:46) Reagovat
Já se operaci bráním, co to jde. Vyzkoušela jsem pár mazání, ale nejvíce mi sedí Venosil. Na otoky pomáhá, a na křečové žíly taky dobře působí.
Věrka, (31. 05. 2017 21:17) Reagovat
Já se operaci bráním, co to jde. Vyzkoušela jsem pár mazání, ale nejvíce mi sedí Venosil. Na otoky pomáhá, a na křečové žíly taky dobře působí.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Křečové-žíly.eu
Kontakty