Úvod Jak vypadá žilní systém dolních končetin?

Jak vypadá žilní systém dolních končetin?

K pochopení vzniku křečových žil, je třeba mít aspoň základní znalosti uspořádání a funkčnosti cévního systému.

Zásobení krví dolních končetin je zajišťováno hlubokým a povrchovým systémem žil. Hluboké žíly jsou uloženy mezi svaly, povrchové jsou uloženy pod kůží.

 

Obojí je spojeno perforátory (žilními spojkami). Krev, kterou je třeba okysličit odtéká z dolních končetin směrem k srdci. Aby se zabránilo zpětnému toku, tedy ve směru zemské přítažlivosti, jsou žíly vybaveny tzv. chlopněmi, které automaticky po určitých úsecích uzavírají žíly a brání nechtěnému toku krve zpět. Vypuzování krve správným směrem se děje pomocí smršťování a uvolňování svalů dolních končetin. Aby nedocházelo k nesprávné cirkulaci krve a vzniku křečových žil, je nutné co nejoptimálnější zachování funkčnosti žilních chlopní.


Diskuse (6 komentářů)

LUCKA, (18. 04. 2012 13:30) Reagovat
Jak se jednou objeví křečáky, tak se jich asi člověk jen tak nezbaví. Přemýšlela jsem, že bych kvůli postavě šla na lymfodrenáž a kamarádka mi říkala, že s křečovými žílami nemůžu. Je to pravda?
ZDENA, (06. 06. 2012 06:16) Reagovat
Obecně by se nemělo, ale asi záleží, jak na tom jste. Ale neriskovala bych to. Mohla by vás pak lymfodrenáž dost bolet.
jeany, (20. 08. 2012 07:37) Reagovat
Já ai netrpím na křečáky a také mě lymfodrenáž dost bolela. Prý mám lymfu zanesou, a proto to bolí. také mi řekli, že to je důvod, proč nehubnu, i když dodržuju zdravou stravu a snažím se dost cvičit.
Laura, (19. 04. 2013 06:21) Reagovat
O té lymfodrenáži se teď často dost mluví. Přemýšlím, že bych jí také vyzkoušela. Možná je to i můj problém. snažím se docela dietně jíst, ale pořád ne a ne zhubnout.
Aneta, (01. 08. 2013 06:40) Reagovat
Ano, je to tak. Křečové žíly patří do kontraindikace, co se týče lymfodrenáže.
Hanka, (28. 04. 2016 08:02) Reagovat
A nevíte, jestli mohou způsobovat problémy i při saunování. Nebo jestli to nevadí? Nemám nějak velké problémy s křečovkama, ale mám je...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Křečové-žíly.eu
Kontakty