Úvod Jaké jsou možnosti radikální léčby křečových žil?

Jaké jsou možnosti radikální léčby křečových žil?

Jak už bylo uvedeno radikální léčba je většinou léčba operativní a má několik možností.

  • Klasická nebo miniinvazivní operace. Je to chirurgické odstranění postižených žil. Metody operací jsou stále efektivnější, řezy čím dál tím menší (3-5 mm). Provádí se většinou při místním znecitlivění ambulantně. Tato metoda je osvědčená a má dobrý zdravotní i estetický efekt.
  • Sklerotizace. Je to metoda vhodná k ošetření menších křečových žil, tzv. minivarixů. Léčba se provádí ambulantně, kdy se do žíly napustí látka, která způsobí umělý zánět. Po čase se žíla vstřebá.
  • Léčba laserem. Provádí se přikládáním laserové sondy na kůži, která svým působením spálí drobné křečové žilky. Místo ošetření se musí chránit pár týdnů před slunečním zářením. Tato léčba je schopná ošetřit jen nepatrné mikrovarixy (drobné červené žilky).

Uvedené popisy léčby nejsou nijak detailní, jen obecně informují o způsobech radikální léčby. V případě podrobnějších informací je zapotřebí se obrátit na specializovaná pracoviště. Každopádně léčba varixů většinou nevyžaduje hospitalizaci, provádí se ambulantně a pacienta nevyřazuje z normálního způsobu života ani práce.


Diskuse (5 komentářů)

Zdenka, (04. 05. 2010 18:48) Reagovat
Mě se na zákrok moc nechce a tak nosím pravidelně kompresní punčochy. Teď používám Avicenum od Aries a jsem spokojená, že se mi to nezhoršuje. Má někdo podobné problémy a zkušenosti?
Monika, (01. 12. 2010 16:22) Reagovat
Před dvěma lety jsem prodělala operaci křečových žil na zadní straně lýtka pravé nohy. Nyní se mi ale udělaly znovu, tentokrát asi jen o pár centimetrů výš. Začínaj se mi objevovat i z přední strany lýtka. Asi si je opět nechám vyoperovat. Bohužel se jich už asi nikdy nezbavím:/
Kateřina, (07. 09. 2011 13:56) Reagovat
Zajděte si na laserové ošetření,tím se vám už varixy nikdy nevrátí. Jedna noha stojí asi tak 20tisíc.
drahomir, (26. 07. 2011 00:52) Reagovat
mam problemy s krecovimy zily ktera mast je na to dobra aby zmirnila bolesti ktere mam muzete nekdo poradit????
Iveta, (26. 10. 2015 15:33) Reagovat
Dobrý den, co to prosím znamená vhodná operace - ohlehčující crossektomie. Musí se žíly operovat také pod narkozou.A jak dlouho takový zákrok trvá. A jak je asi dlouhá hospitalizace, děkuji předem za odpovědˇ.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Křečové-žíly.eu
Kontakty